11 Strojů ihned k dodání!

Menu

Woodcomp logo

Woodcomp

Společnost Woodcomp je celosvětově uznávaným výrobcem leteckých vrtulí, jejichž produkty jsou využívány na letadlech po celém světě. Díky vysoké kvalitě a špičkovému zpracování jsou vrtule Woodcomp vyhledávané jak v civilním, tak i v armádním sektoru. Klíčovou předností těchto vrtulí je kombinace tradiční dřevěné konstrukce s moderními kompozitními a hliníkovými technologiemi. V reakci na rostoucí poptávku po svých vrtulích se společnost Woodcomp zaměřila na hledání technologických inovací, které by umožnily zvýšení výrobních kapacit s minimální potřebou nových zaměstnanců.

Případová studie

Naše výzva

Společnost Woodcomp se obrátila na nás, firmu ADATE, s žádostí o pomoc při hledání inovativního způsobu CNC obrábění hliníkových částí vrtulových listů a vrtulových hlav. Cílem bylo zlepšit a zefektivnit stávající proces CNC obrábění. Naši technici analyzovali požadavky a původní technologii společnosti Woodcomp přímo na místě a doporučili změny v procesu soustružení. Tyto změny umožnily provést část vrtacích a frézovacích operací již v první fázi soustružnického procesu a zároveň došlo k technologickým změnám i v procesu frézování.

Jak jsme postupovali

ADATE Woodcomp
Analýza potřeb
Technici firmy Adate strávili několik dní ve výrobě vrtulí, kde prověřovali požadavky společnosti Woodcomp na zvýšený objem produkce, zvýšení kvality a přesnosti soustružených a frézovaných dílů při zachování počtu pracovníků CNC obrobny.
1
ADATE Woodcomp
ADATE Woodcomp
Výběr a návrh technologie
Na základě analýzy jsme doporučili změnu technologie soustružení. Místo stávajícího dvouosého soustruhu doporučujeme pořídit nový, výrazně tužší a rychlejší CNC soustruh s poháněnými nástroji. Tímto způsobem budou všechny frézovací, vrtací a závitovací operace částí vrtulových listů provedeny již v procesu soustružení a stávající frézovací centra se budou moci zaměřit pouze na frézování vrtulových hlav. Zároveň jsme doporučili změnu systému CNC řízení ze zastaralé verze systému Fagor na nejnovější verzi systému Siemens s funkcí snadného grafického programování ShopTurn.
2
ADATE Woodcomp
ADATE Woodcomp
Implementace řešení
Předání nového CNC soustruhu ADATE zahrnovalo i odborné zaškolení obsluhy na nový řídicí systém a přípravu nové technologie soustružení částí vrtulových listů. Tím došlo k zásadnímu zvýšení kapacit stávajících frézovacích center. Po bezproblémové implementaci nového CNC soustruhu do celého procesu byly úspěšně sestaveny, otestovány a předány nové vrtulové komplety zákazníkům společnosti Woodcomp.
3
ADATE Woodcomp

Výsledky

Již od počátku implementace nového CNC soustruhu ADATE bylo jasné, že tímto krokem se společnosti Woodcomp otevřely nové možnosti pro zvýšení kapacit a získání dalších významných zákazníků v civilním i armádním sektoru. Postupně jsme společnosti Woodcomp dodali druhý CNC soustruh ADATE a také vertikální frézovací centrum ADATE VM1050, které dokázalo zkrátit výrobní čas vrtulových středů oproti původnímu stroji na více než polovinu. Díky těmto novým CNC strojům Adate, navrženým technologickým změnám a neustálé servisní podpoře, získala společnost Woodcomp během dvou let výrazně větší tržní podíl v oblasti výroby leteckých vrtulí a stala se jednou z nejvýznamnějších firem v této oblasti s ohromným potenciálem růstu.

Zpětná vazba klienta

Závěr

Případ společnosti Woodcomp je skvělým příkladem toho, jak může společnost Adate výrazně přispět k růstu a rozvoji vaší společnosti pomocí návrhu vhodného CNC stroje a technologie obrábění, i když vy sami hledáte „jen“ nový CNC stroj pro vaši společnost.

Přidejte se k našim klientům

Chcete i Vy posunout svou výrobu na novou úroveň efektivity a konkurenceschopnosti? Přidejte se k našim spokojeným klientům a objevte, jak naše technologie a servis mohou transformovat i Vaši firmu. Staňte se součástí úspěšného příběhu s ADATE!

Přejít nahoru

Technická specifikace

Woodcomp

ADATE, s.r.o., Slaměníkova 23b, 614 00, Brno, Česká republika

Vyplňte níže uvedený formulář a stáhněte si technickou specifikaci.

Vaše lokalita