11 Strojů ihned k dodání!

Menu

Robotické zakládání a manipulace

Automatizace soustružení nikdy nebyla jednodušší.

Robotické systémy a vizuální navádění pro moderní automatizaci:

Robotické zakládání a manipulace

Hlavní výhody robotického zakládání

Snížené provozní náklady

Robotické systémy minimalizují potřebu manuální práce, což vede k redukci pracovních hodin a souvisejících nákladů, a to i přes počáteční investici do technologie.

Jednoduchá integrace

Dnešní robotické systémy jsou navrženy s ohledem na flexibilitu a kompatibilitu, což umožňuje jejich snadné začlenění do různých výrobních prostředí a procesů.

Zvýšená produktivita

Robotické zakládání znamená kontinuální a rychlou výměnu obrobků, což výrazně zkracuje nevýrobní časy a zvyšuje celkový počet vyrobených jednotek za směnu.

Vyšší kvalita produktů

Preciznost a konzistence robotů přinášejí výrobky s menším množstvím výrobních chyb, čímž se zvyšuje celková kvalita a snižuje počet vadných dílů.

Vylepšené plánování kapacit

Roboty mohou pracovat nepřetržitě, což umožňuje lepší využití strojního parku a optimalizaci výrobních plánů.

Vyšší konkurenceschopnost

Automatizace procesů vede k efektivnější výrobě, snížení nákladů a zlepšení kvality, což posiluje postavení společnosti na trhu vůči konkurenci.

Robotické zakládání

Robotické automatizační buňky pro efektivní výrobu

K nejrozšířenějším aplikacím patří robotické automatizační buňky. Tyto robotické automatizační buňky se vyznačují uživatelskou jednoduchostí obsluhy a instalací, variabilní velikostí dle požadavků výroby s možností volby z různých řad robotů. Jedná se o profesionální řešení do nepřetržitého provozu, výhodou je navíc i velká rychlost implementace. Celou řadu parametrů lze přizpůsobit danému prostoru a požadavkům zákazníka.

Kolaborativní roboty: Revoluce v programování

Další, dnes hojně poptávaným způsobem automatizace jsou kolaborativní robotická ramena. Téměř celé programování kolaborativního robotu probíhá pomocí funkce Direct Teaching (přímé učení), kdy se rameno robotu ručně nastaví do polohy, do které se má dostat. Robot si cestu i cílovou pozici zapisuje a pamatuje. Programování a nastavení více než 20 různých úkonů a pozic trvá díky intuitivnímu ovládacímu softwaru zhruba 2 hodiny. Za tak krátkou dobu žádnou lidskou obsluhu CNC stroje vyškolit nelze.

Robotické zakládání
Robotické zakládání

Precizní robotické systémy s 2D/3D vizuálním naváděním

V poslední době se do CNC výroby zavádějí také robotické systémy s 2D/3D kamerovým systémem Tento systém za pomoci kamery a laseru, který promítne na odebíraný výrobek naváděcí kříž, je schopen navést robota s úchopem opakovaně na stejné místo odebíraných výrobků. Systém počítá i s tím, že dané výrobky jsou v zásobníku uloženy s mírnou odchylkou a pomocí předem stanoveného snímaného tvarového místa výrobku je schopen se s každým dílem synchronizovat. Takto lze odebírat například různě tvarované součástky a polotovary a umístit je na požadované místo v pracovním prostoru CNC stroje.

2D kamerové systémy pro dynamickou robotickou lokalizaci a obrábění

Dalším zajímavým systémem pro navádění robota jsou systémy PLOC2D. Jedná se o 2D kameru, která pomáhá lokalizaci dílů a dokáže i určovat pořadí obrábění jednotlivých dílů ve výrobním procesu. Typickou aplikací může být výroba různých součástí, kdy jednotlivé součásti jsou na pracoviště robota dopraveny různě rozložené na paletě. Robot tak může díky navádění vybírat konkrétní díl podle pořadí programu CNC stroje nezávisle na jeho přesném umístění na paletě.

Robotické zakládání

Příklady automatizace

Příklady aplikací

Žádost o cenovou nabídku

Máte zájem o cenovou nabídku? Vyplňte a odešlete níže uvedený formulář nebo kontaktujte některého z našich obchodních zástupců dle vaší lokality.

Obchodní zastoupení

Bc. Martin Zíta

obchodně technický specialista pro oblast Čechy

Marek Šarmír

obchodně technický specialista pro oblast Slovensko

Ing. Ondřej Kordiovský

prodej strojů
pro oblast Morava

Žádost o nezávaznou cenovou nabídku

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme kontaktovat nejpozději následující pracovní den.

Stránky jsou chráněny funkcí Google reCaptcha.

Poznejte naše služby

Prozkoumejte, jakým způsobem může ADATE prodloužit životnost vašich CNC strojů. Navštivte naši stránku Servis a nechte se inspirovat naší péčí o zákazníky.

Přejít nahoru

Technická specifikace

Robotické zakládání

ADATE, s.r.o., Slaměníkova 23b, 614 00, Brno, Česká republika

Vyplňte níže uvedený formulář a stáhněte si technickou specifikaci.

Vaše lokalita