11 Strojů ihned k dodání!

Menu

Podavače tyčoviny

Nejjednodušší způsob automatizace soustružení.

Univerzální řešení pro efektivní soustružení:

Podavače tyčoviny

Nejdůležitější vlastnosti podavačů krátkých tyčí

Max. rozměry tyčí

Průměr: ⌀5 - 65 mm
Délka: 1200 - 1500 mm
Kapacita zásobníku tyčí: cca 106 tyčí ⌀5 mm nebo 7 tyčí ⌀65 mm (do celkové hmotnosti 250 kg)

Max. pojezdy v osách

Osa X: 250 mm
Osa Z: 700 mm
Osa Y: 100 (±50) mm

Podavače tyčoviny

Klíč k automatizaci a zefektivnění soustružení

Podavač tyčí je zařízení, které umožňuje automatizaci soustružení tím, že dodává materiál do soustruhu bez nutnosti manuální manipulace. Podavač tyčí zvyšuje produktivitu, kvalitu a bezpečnost výrobního procesu tím, že snižuje vedlejší časy, vibrace tyčí a riziko úrazů. Podavač tyčí také snižuje náklady na pracovní sílu a materiál, protože minimalizuje ztráty a odpady spojené s řezáním a přípravou tyčí.

Flexibilní řešení pro různorodé soustružnické operace

Podavač tyčí je tedy efektivním a výhodným prostředkem k automatizaci soustružení, který zlepšuje konkurenceschopnost a ziskovost výrobních firem. Podavač tyčí je navíc snadno seřiditelný a ovladatelný pomocí parametrů a mechanických prvků, které umožňují rychlou změnu nastavení pro různé typy a rozměry tyčí.

Podavače tyčoviny mohou být v provedení elektrickým nebo pneumatickým podáváním, podle délky podávané tyče se rozdělují na podavače krátkých tyčí (do 1500 mm) a podavače dlouhých tyčí (3000 – 6000 mm).

Podavače tyčoviny

Automatizace je klíčovou cestou k udržení minimálních nákladů

Jedním z nejjednodušších způsobů zvýšení produktivity na CNC soustruzích je doplnění CNC stroje o automatický podavač tyčí. Nejčastější je podavač krátkých tyčí.

Podavače krátkých tyčí šetří zastavěný prostor. Při obrábění tyto podavače nepřicházejí do styku s rotující tyčí, a proto u nich nedochází k nežádoucím vibracím. Je tedy možné využívat celý pracovní rozsah otáček daného soustruhu. Další výhodou podavačů krátkých tyčí je zásobník tyčí, který je součástí podavače. Na tento nakládací stůl obsluha naloží tyče a po uvedení do automatického režimu je zajištěn několikahodinový bezobslužný provoz.

To znamená, že po zpracování dané tyče podavač zajistí vyhození zbytku do pracovního prostoru soustruhu a naložení nové tyče ze zásobníkového stolu bez nutnosti zásahu obsluhy. Při obrábění není tyč v mechanickém kontaktu s podavačem. Tyč musí být při obrábění zasunuta ve vřetenu či vřetenové vložce. Délka obráběné tyče je tedy limitována délkou vřetena případně vřetenové vložky. Rychlost vřetena není omezena. Většina dnešních soustruhů umožňuje používat podavače krátkých tyčí s délkou do 1500 mm.

Příklady aplikací

Žádost o cenovou nabídku

Máte zájem o cenovou nabídku? Vyplňte a odešlete níže uvedený formulář nebo kontaktujte některého z našich obchodních zástupců dle vaší lokality.

Obchodní zastoupení

Bc. Martin Zíta

obchodně technický specialista pro oblast Čechy

Marek Šarmír

obchodně technický specialista pro oblast Slovensko

Ing. Ondřej Kordiovský

prodej strojů
pro oblast Morava

Žádost o nezávaznou cenovou nabídku

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme kontaktovat nejpozději následující pracovní den.

Stránky jsou chráněny funkcí Google reCaptcha.

Poznejte naše služby

Prozkoumejte, jakým způsobem může ADATE prodloužit životnost vašich CNC strojů. Navštivte naši stránku Servis a nechte se inspirovat naší péčí o zákazníky.

Přejít nahoru

Technická specifikace

Podavače tyčoviny

ADATE, s.r.o., Slaměníkova 23b, 614 00, Brno, Česká republika

Vyplňte níže uvedený formulář a stáhněte si technickou specifikaci.

Vaše lokalita